Wiedeń

Wiedeń

Austriacy mawiają: „zacząć dzień po wiedeńsku, to zacząć go w kawiarni”. W austriackiej stolicy można nie tylko skosztować najsłynniejszego sznycla cielęcego Wiener Schnitzel, popić go aksamitną kawą po wiedeńsku i zagryźć tortem z konfiturą morelową Sacher Torte, ale także odnaleźć budowle charakterystyczne dla wszystkich stylów architektonicznych…

począwszy od romańskiego kościoła św. Ruprechta, przez gotycką katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Karola, klasycystyczny parlament i budynki współczesne. Architektura Wiednia jest na tyle urzekająca, że dostarczyła inspiracji miastom takim jak Budapeszt, Lwów i Kraków.

Jej widokami można delektować się podczas przejażdżki gigantycznym Diabelskim Młynem, leżącym w pobliżu Wiedeńskiego Prateru – największego parku rozrywki w Europie, znajdującego się na byłych terenach łowieckich dynastii Habsburgów. Miasto od zawsze było znaczącym ośrodkiem kultury europejskiej, czego świadectwem jest Dzielnica Muzeów – miejsce wystaw, spektakli, koncertów i wieczorów autorskich, które corocznie odwiedza ponad 3 mln turystów. Wiedeń to także walce Straussa, księżna Sissi i kolorowy Hundertwasser, a to wszystko nad „pięknym, modrym Dunajem.

← Wróć do Atrakcji