Japoński Ogród Siruwia

Japoński Ogród Siruwia

Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Położony w Przesiece 600 m n.p.m, przy ul. Brzozowe Wzgórze 8B. To nie tylko oaza ciszy i spokoju, ale również przepiękny ogród, po którym spaceruje się z wielką przyjemnością.

Stanowi żywy fragment japońskiej kultury. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Polsce. Na powierzchni 1,5 ha znajduje się bogaty zbiór roślin ozdobnych, pośród których jest siedem stawów, liczne strumienie oraz sześciometrowy wodospad.

Chlubą parku jest duża kolekcja różaneczników – około 600 krzewów, a także wiele roślin iglastych i bylin. Do budowy ogrodu wykorzystano ok. 50000 ton różnorodnego kamienia.

Do Ogrodu prowadzi ogromna, drewniana brama wejściowa, zwana TORI. Urozmaicona linia ścieżek pozwala na dotarcie do atrakcyjnych miejsc Ogrodu, otwierając przed zwiedzającymi coraz to nowe widoki, zapraszając do zatrzymania się i chwili medytacji. Centralną część Ogrodu stanowią dwa wodospady oraz łączący je staw. Pierwszy wodospad zwany męskim ma wysokość ok. 6m. Woda, spadając z niego rozbija się dziko o wystające skały. Drugi wodospad, zwany żeńskim, ma znacznie łagodniejszy charakter – jest niższy, a woda łagodnie spływa na kamienie.

Poza bogatą roślinnością obejmującą wiele gatunków drzew i krzewów, klimat ogrodu budują kamienne kompozycje: latarnie, ścieżki, mostki, plaże, a także wodospady (męska – rwąca i żeńska – spokojna) – skomponowane zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów.

← Wróć do Atrakcji